Kotwy pierścieniowe – najważniejsze informacje

0
1855

Ewidentnie macie duży kłopot z wyborem takich właśnie akcesoriów? Ogólnie kotwy pierścieniowe są coraz częściej kupowane. Produkty tego typu mają bowiem rozmaite zalety. Jakie materiały służą do ich produkcji? Gdzie dobrej jakości kotwy pierścieniowe mogą być na co dzień wykorzystywane?

Z czego są wykonywane kotwy pierścieniowe?

W tym aspekcie panuje stosunkowo duże pole do manewru. Weźmy pod uwagę między innymi kotwy pierścieniowe FBN od firmy Stalmut. Elementy tego typu zostały zrealizowane przy użyciu stali węglowej albo stali kwasoodpornej A4. Należy zwrócić uwagę na fakt, że te komponenty są wyjątkowo często stosowane. Dlaczego? Między innymi ze względu na dużą odporność na korozję, która jest jeszcze zwiększana poprzez ochronę powłoki (tutaj fachowcy stosują albo ocynk galwaniczny, albo ocynk ogniowy). Ponadto takie materiały są bardzo odporne, dlatego konstrukcje cechują się solidnością. W przypadku kotew mechanicznych tego typu występują stosunkowo duże naprężenia. To oznacza, że materiał, jeśli nie będzie właściwie dobrany, może ulec uszkodzeniu. Nic więc dziwnego, że wszystko musi być do siebie optymalnie dopasowane. Najlepiej, aby akcesoria tego typu były stosowane w przypadku mocnego i jednocześnie pełnego podłoża. Jest to właśnie między innymi beton.

Kotwy pierścieniowe – jakie są zalety stosowania?

Trzeba podkreślić, że elementy tego typu nie sprawiają zbyt większego kłopotu w aspekcie montażu. Pod tym względem są naprawdę bardzo nowoczesne. Fachowcy są w stanie szybko uporać się ze zrealizowaniem tego zadania. Dodatkowo po ich osadzeniu tak naprawdę zaraz można przystąpić do kolejnej pracy. Jest to natomiast zastosowanie specjalnych obciążeń. Duży wybór na rynku elementów z tej grupy powoduje zaś, że kotwy pierścieniowe stanowią bardzo dobrą alternatywę w stosunku do kołków rozporowych. Nic zatem dziwnego, że takie akcesoria mają ogólnie coraz większą liczbę zwolenników.

Zastosowanie takich elementów

Kotwy pierścieniowe FBN świetnie nadają się w rozmaitych sytuacjach. Mogą być wykorzystywane do mocowania balustrad, bram, a także różnego rodzaju konstrukcji stalowych. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że pod tym względem takie akcesoria są wyjątkowo uniwersalne. Wybierając kotły pierścieniowe trzeba zwracać uwagę na markę producenta oraz dobrać je do konkretnego podłoża. Tak jak już wspominaliśmy, duże naprężenia powodują bowiem, że tego typu narzędzia są stosowane w aspekcie mocnego oraz pełnego podłoża.

Zobacz aktualną ofertę – dyble do betonu od Stalmut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here