Manicure hybrydowy – co warto wiedzieć?

0
1841

Większość kobiet, które regularnie malują paznokcie, wykonuje manicure hybrydowy. Nie ma się co dziwić, wszak jest to zabieg dający długotrwałe efekty. Pięknie wygląda i utrzymuje się nawet do miesiąca na paznokciach – cóż chcieć więcej? Nie dziwne więc, że kobiety w różnym wieku decydują się na nałożenie hybrydy. Wątpliwości pojawiają się jednak zawsze przed pierwszym razem, a u stałych klientek zwykle w czasie ciąży. To kluczowe pytanie, która zadają sobie przyszłe mamy – czy manicure hybrydowy można wykonać w ciąży?

Ciąża, a manicure hybrydowy

Wiele kobiet, które regularnie wykonywały manicure hybrydowy, w momencie zajścia w ciążę zastanawia się, czy udając się na zabiegi dalej, nie zaszkodzą swojemu nienarodzonemu dziecku. Jeśli masz obawy, zawsze skonsultuj się ze swoim lekarzem zanim odwiedzisz swój ulubiony salon manicure w Łodzi. W zasadzie sam zabieg nie powinien mieć negatywnego wpływu na stan zdrowia maluszka, niemniej jednak wszystko zależy od tego, w jakim stanie zdrowia jest przyszła mam i czy ciąża nie jest zagrożona. W takich przypadkach lepiej odpuścić sobie hybrydę na czas ciąży.

Jeśli stan zdrowia przyszłej mamy jest dobry, a stosowane przez kosmetyczkę preparaty nie zawierają szkodliwych substancji takich jak aldehyd mrówkowy czy ftalan dibutylu (DBP), to zabieg nie powinien zaszkodzić. Dlatego tak ważne jest by wybierając salon, sprawdzić jakie lakiery są w nim stosowane. Nie chodzi tutaj wcale o to, by były to najpopularniejsze czy najdroższe marki. Ważny jest skład lakieru i profesjonalne salony nie kryją go przed swoimi klientkami.

Na pogorszenie samopoczucie, zawroty głowy czy wymioty może mieć wpływ silny zapach acetonu, który jest nieodłącznym elementem w czasie zdejmowania hybrydy. Lakiery hybrydowe w zasadzie nie powinny w ogóle wydzielać żadnych zapachów, dlatego też, jeśli czujesz silnie drażniący aromat wydobywający się z buteleczki, lepiej zrezygnuj z zabiegu.

Niezwykle ważny jest odpowiedni wybór salonu

Z uwagi na powyższe, tak ważne jest, aby skrupulatnie dobierać salony manicure. Nie chodzi tu o bogaty wystrój czy najdroższe akcesoria, ale o zasady bezpieczeństwa, higieny i jakość produktów. Dobrej jakości lakier wcale nie musi być drogi, a zachowanie higieny w czasie zabiegów to podstawa.

Wiele informacji na ten temat przeczytasz w naszym poradniku o tym, jak wybrać najlepszy salon manicure w Gdańsku – http://www.akademiamlodychnoblistow.pl/jak-wybrac-najlepszy-salon-manicure-w-gdansku-wiemy-jak-go-znalezc/. To spis najważniejszych aspektów, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę, wybierając się do nowego salonu manicure.

Każda kobieta spodziewająca się dziecka chce dla niego jak najlepiej. Chroni je, oszczędzając swoje siły i dba o nie, zdrowo się odżywiając. Bardzo często rezygnuje z wielu dotychczasowych przyjemności w trosce o nienarodzone dziecko. Warto jednak pomyśleć, że nie zawsze diabeł jest tak straszny, jak go malują.

aplikacja Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here