Jak ubrać się na studniówkę?

0
1461

Studniówka to niezwykle ważna impreza w życiu niemal każdego człowieka. Chyba każdy z nas, a przynajmniej każdy, kto kiedykolwiek był na tego typu balu, zgodzi się bez wahania z powyższym stwierdzeniem. Oczywiście, zadziwiająco wiele osób decyduje się na to, by nie brać udziału w tej imprezie, która dzieje się tylko raz w życiu. Można się spierać, że przecież zawsze jest możliwość, żeby pójść na jakiś bal studniówkowy jako czyjaś partnerka lub czyjś partner. Jednakże, zdecydowanie nie ulega wątpliwości fakt, że nie jest to nasza studniówka, a czyjaś. Nie spędzamy jej z ludźmi, z którymi przez trzy bądź cztery lata niemal codziennie widywaliśmy się w szkole, siedzieliśmy przez czterdzieści pięć minut w jednej sali, wspólnie narzekali na nauczycieli czy wygłupialiśmy się na szkolnym korytarzu podczas przerw. O ile bardzo dużo osób tłumaczy swoją nieobecność na studniówkowym balu tym, że nie układało im się ze swoimi kolegami z klasy, byli obgadywani czy zwyczajnie nie przepadali za sobą, tak z tego, co mówią inni ludzie, jasno wynika, że kiedy dochodzi do samej imprezy, wszyscy jakoś się jednoczą. Nikt z nikogo się nie śmieje, nikt nikogo nie obraża, wręcz przeciwnie – wszyscy są dla siebie nawzajem niesamowicie mili, wszelkie niesnaski, kłótnie i nieporozumienia nagle gdzieś znikają. Warto o tym pamiętać, jeżeli stoimy przed tego typu wyborem i zastanawiamy się, czy warto jest spędzać wieczór, noc, a czasem nawet poranek z osobami, z którymi nie do końca się lubimy czy którzy nie byli wobec nas wybitnie mili w ciągu ostatnich trzech czy czterech lat. Ostatecznie, kolejnej szansy, by spotkać się wszyscy razem w takim gronie, raczej nie będzie, chyba że zorganizujecie spotkanie po latach.
Innym argumentem, który podają ludzie, którzy nie udają się na swój studniówkowy bal jest fakt, że studniówka jest przygotowywana w szkole, gdzie trzeba samemu dekorować sale, lub wręcz przeciwnie – że studniówka organizowana jest w wynajętym lokalu, gdzie nie ma tej całej szkolnej atmosfery. Oczywiście, oba te rozwiązania mają zarówno swoje plusy, jak i minusy. Zdecydowanym plusem organizowania takiej imprezy w budynku szkolnym jest fakt, że podczas ozdabiania sal i całej szkoły wszyscy się jednoczą, niemal każdy jest zaangażowany i jeszcze bardziej zacieśniacie spajające was od trzech bądź czterech lat więzy. Spędzanie razem czasu po zajęciach szkolnych i wspólna praca zdecydowanie zbliża do siebie ludzi. Poza tym, studniówka to impreza wieńcząca pewien etap szkolny, więc czyż istnieje bardziej klimatyczne do tej okazji miejsce, niż sam budynek szkoły? Ta zaleta łatwo może stać się minusem, niestety. Wiele szkół jest bowiem w bardzo kiepskim stanie, niektóre z nich są naprawdę wprost brzydkie, a do tego bardzo małych rozmiarów. Czasami ciężko jest czerpać przyjemność i bawić się w tak nieprzyjemnym otoczeniu. Zaletą organizowania studniówki w lokalu jest zdecydowanie fakt, że jest ona zazwyczaj zorganizowana profesjonalnie, sala jest bogato i przepięknie ustrojona. To również staje się minusem, ponieważ za to wszystko trzeba oczywiście zapłacić.
Jeśli już mowa o pieniądzach, to poza salą, musimy je wydać na ubranie. O ile panowie zwykle nie mają z tym problemu, bo wystarczy garnitur i krawat, tak dla pań jest to nieco problematyczne. Oto więc dla wszystkich młodych kobiet zamieszczamy informację, jaki outfit jest najbardziej typowy, jeśli chodzi o studniówkę.
Zacznijmy od torebki. Najbardziej popularnym typem jest torebka na łańcuszku. Łańcuszek zdecydowanie dodaje elegancji i szyku. Delikatna torebka w kolorze czarnym będzie pasowała do każdej sukienki.
Jeżeli chodzi o sukienkę, większość pań stawia na klasyczną czerń. Jeśli nie chcemy się za bardzo wyróżniać z tłumu, a także chcemy wyglądać elegancko, typowa mała czarna sprawdzi się wręcz idealnie. Niezwykłą popularnością cieszą się sukienki odsłaniające ramiona, radzimy jednak, by dopiąć do nich przezroczyste ramiączka, byśmy były pewne, że wszystko zostaje na swoim miejscu.
Wiemy już jak się ubrać, pozostaje więc życzyć dobrej zabawy!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzarna torebka
Następny artykułTorebki dziewczęce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here