Jak wybrać odpowiedni produkt do kąpania psa?

0
2500

Pielęgnacja psa jest niezwykle istotnym elementem jego prawidłowego rozwoju. Warto wiedzieć, jakich kosmetyków używać, o czym należy pamiętać przed szczotkowaniem i co zrobić, by kąpiel czworonoga nie była uciążliwa dla niego i właściciela.

Pierwsze kroki

Im wcześniej zaczniemy przyzwyczajać psa do pewnych czynności, tym lepiej. Warto zapoznać czworonoga z naszą łazienką. Można zostawić tam jego ulubiona zabawkę lub smakołyk. Nadmiar wrażeń może okazać się dla malucha zbyt przytłaczający. Pamiętaj, że musi on oswoić się z nową przestrzenią, poznać jej zapachy, ustawione w środku przedmioty, itd.

Niezbędne kosmetyki

Kąpiąc psa, należy stosować kosmetyki odpowiednie dla jego sierści, itd. Na stronie internetowej Germapol.pl znajdziesz profesjonalne produkty, niezbędne do właściwej pielęgnacji Twojego czworonoga. Pamiętaj, że kosmetyki oraz żele stosowane przez ludzi, nie są przeznaczone dla psów.

Wybór odpowiedniego szamponu zależy od wieku Twojego psa, jego sierści lub ewentualnych problemów dermatologicznych. Dostępne są kosmetyki dla:

  • szczeniaków
  • seniorów
  • psów z włosami
  • czworonogów z długą sierscią
  • psów z jasną sierścią
  • alergików
  • przedstawicieli konkretnych ras

Woda

Psy są bardzo wrażliwe. Aby kąpiel nie była dla nich uciążliwa, warto zadbać, by woda miała temperaturę około czterdziestu stopni Celsjusza. Innym rozwiązaniem może być wykorzystanie suchego szamponu. Należy bowiem pamiętać, że nie wszystkie psy lubią mieć mokrą sierść.

Ręcznik

Po skończonej kąpieli, należy wytrzeć swojego ukochanego czworonoga dużym ręcznikiem. Warto zadbać, by był on czysty, wyprany w łagodnych środkach chemicznych. Pozwól również psu „otrzepać się” z wody.

Pielęgnacja psa wymaga stosowania odpowiednich środków. Warto zadbać również o komfort swojego czworonoga, by kąpiel nie była dla niego uciążliwa. Należy również pamiętać, że pielęgnacja nie może odbywać się zbyt często. Zazwyczaj zaleca się kąpiel raz na dwa tygodnie. Warto również wziąć pod uwagę rasę psa, rodzaj sierści, jego wiek, itd. W trakcie kąpieli, mów również do swojego czworonoga. Zrób wszystko, by czuł się bezpieczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here