Jak wybrać rolety okienne?

0
505

Okna dachowe są bardziej problematyczne pod względem aranżacyjnym. Nie można pozwolić sobie na klasyczne rozwiązania w postaci zasłon, firan czy rolet wolnowiszących. Na szczęście są rozmaite rolety okienne do okien dachowych. Występują one w wielu wersjach kolorystycznych, mogą mieć także ciekawe wzory. Pozwalają uchronić się przed ostrym promieniowaniem słonecznym, nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. Roleta to bardzo praktyczne rozwiązanie, umożliwia swobodne sterowanie strumieniem światła wpadającego z zewnątrz. W zależności od potrzeb, można doświetlić wnętrze lub zapewnić sobie całkowitą ciemność nawet w samo południe.

Jak wybrać odpowiednie rolety okienne do okien plastikowych?

W przypadku okien dachowych nie sprawdzą się tradycyjne rolety ze względu na większy kąt nachylenia. Klasyczna roleta nie będzie przylegać do szyby, zacznie zwisać w dół, niczego nie zasłoni. Nie spełni swojej funkcji, czyli nie ochroni przed promieniowaniem słonecznym i nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. W przypadku okien dachowych konieczne jest sięgnięcie po specjalne rolety, które zostały wyposażone w mechanizm sprężynowy. Można mieć pewność, że tkanina będzie idealnie przylegać do szyby lub ramy okiennej, w zależności od wybranego sposobu montażu. Wbrew pozorom można liczyć na ogromny wybór, świetnie sprawdzą się rolety żaluzje aluminiowe, modele tkaninowe zwijane na mechanizm sprężynowy i plisy. Nadal sporą popularnością cieszą się rolety żaluzjowe, można nawet wybrać modele wykonane z drewna. Są one uniwersalne, ponadczasowe, ekologiczne, naturalne, minimalistyczne, trwałe i łatwe do czyszczenia. Jak widać, plusów jest sporo, dlatego warto zainteresować się tego typu roletami.

Czym kierować się przy wyborze rolety do okna dachowego?

Jeśli komuś zależy na tym, aby w pomieszczeniu było przytulnie, chce stworzyć unikalną aranżację okna, to powinien zainteresować się roletami tkaninowymi dachowymi. Można je montować na wszystkich gzymsach, świetnie nadają się do okien o niestandardowym wymiarze. Rolety z mechanizmem sprężynowym gwarantują świetną przyczepność do okna, niezależnie od jego kąta nachylenia. Co więcej, można bezproblemowo otwierać zasłonięte okno, nie ma potrzeby zwijania tkaniny. W przypadku niewielkich okien dachowych rewelacyjnie sprawdzają się plisy. Prezentują się bardzo efektownie, stanowią praktyczną dekorację wnętrza. Jeśli ktoś szuka rolety, która zapewni pełną swobodę w regulowaniu ilości światła wpadającego do pomieszczenia, to warto zdecydować się na tego typu osłony okienne. Są bardzo eleganckie, można podciągać materiał zarówno od dołu, jak i od góry, ustawić na dowolnej wysokości szyby. Istotne jest to, aby zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana tkanina. Grubość materiału decyduje o stopniu zaciemnienia. Tkaniny o większej transparentności rozpraszają wpadające światło. Z kolei materiał typu blackout zapewnia całkowite zaciemnienie, w pełni blokuje światło. Warto też wiedzieć, że dostępne są rolety na okna dachowe zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here