Jakie przysmaki dla piesków wybrać?

0
1509

Oprócz właściwie wybranej karmy ważne są również przysmaki, które dajemy naszym pupilkom. Są one wspaniałym sposobem, kiedy ktoś ma szczeniaczka, którego należy szkolić i nagradzać. Dobre będą również  przy posiadaniu dorosłych lub nawet starszych psach. Na jakie przysmaki powinniśmy się zdecydować? Smakołyki takie są przyjemnym urozmaiceniem psiej diety, ale mogą one także pomagać w uczeniu psiaka komend.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/przysmaki-dla-psow/

Jakie smakołyki będą odpowiednie do trenowania?

Przy szkoleniu małego pieska doskonale sprawdzą się małe smakołyki, które posiadają fajny zapach i ciekawy smak. Szczeniaczki powinny bowiem być zainteresowane i zaciekawione przysmakiem, aby chciały za nie zrobić wszystko, o co zostaną poproszone. 

Wybierając rodzaje przysmaków dla naszych pupili, powinniśmy zwrócić uwagę, jaki posiadają rozmiar. Dla większych piesków wybierzemy te większe, a dla mniejszych, mniejsze. Dobrze jest zabierać takie smakołyki na spacery w kieszeni lub w specjalnym woreczku. Sami nie wiemy, kiedy będziemy musieli nagrodzić naszego zwierzaka.

Przysmaki „na uspokojenie”

Przysmaki doskonale sprawdzą się także jako uspokojenie dla naszego pupila. Pies, który coś żuje oraz gryzie, wycisza się.Do tego wybierzmy kości lub większe smakołyki, nad którymi pies będzie musiał się troszkę pomęczyć. 

Smakołyki to nie tylko deser dla zwierzaka

Dzięki nim pies dostarcza sobie błonnika oraz probiotyków, które pomogą wspierać system trawienny naszego zwierzaka. Czytając składy tego, co podajemy zwierzakowi, wybierajmy takie, które mają wpływ na jego zęby, skórę, sierść, a także stawy.

Kości dla psa

Świetnie sprawdzą się również surowe kości. Psiak może jeść, nawet te z kurczaka. Uważajcie jednak, aby z nimi nie przesadzić. Za duża ilość kości może powodować u pupila różne problemy takie jak np. wyróżnianie się. Przez to konieczna będzie wizyta u weterynarza.

Zobacz też: http://miejscy.pl/co-zrobic-z-kocem-ktory-gryzie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here