Luksusowe torebki – dlaczego powinnyśmy je kupować?

0
1279

Gdy po raz kolejny wracamy do domu z nową torebką, mimo iż kilka miesięcy temu zainwestowałyśmy w dokładnie ten sam jej model, tyle że w innym kolorze, nasi partnerzy od razu łapią się za głowę. Uważają, że zupełnie bezsensownie i niepotrzebnie uszczuplamy nasz wspólny domowy budżet. Wydajemy pieniądze na rzeczy, które już posiadamy, ale z jakichś powodów nie chcemy ich używać. My kobiety myślimy jednak o takich rzeczach nieco inaczej. Mężczyzna kupuje sobie nową torbę wtedy, gdy ta stara nie nadaje się już do użytku. My natomiast sięgamy po nią w momencie, kiedy design poprzedniego modelu przestaje być już na topie, a projektanci nakłaniają nas do sięgnięcia po dodatki o zupełnie innej stylistyce. Teoretycznie więc, idąc takim tokiem myślenia, gdybyśmy jeszcze do tego zaczęły wybierać dla siebie wyłącznie markowe torebki venezia, skończyłoby się na tym, że każdego miesiąca musiałybyśmy pozbyć się przynajmniej kilkuset złotych. Prawda jest jednak taka, że nasz tok rozumowania jest błędny. A na kupowaniu luksusowych torebek możemy sporo zyskać i nawet nasi partnerzy, którzy najczęściej rozsądniej podchodzą do wydawania pieniędzy, mogą nas do tego przekonać.

Firmom i projektantom, którzy dostarczają ubrania i dodatki do popularnych sieciówek, zawsze będzie zależeć na tym, aby moda zmieniała się tak szybko, jak to tylko możliwe. Kiedy tylko nowy trend opanowuje świat mediów społecznościowych, wszystkie od razu się o nim dowiadujemy i wszystkie od razu pragniemy go wykorzystać w swoich stylizacjach. Weźmy sobie za przykład taką kratę. Na ten moment uchodzi ona za coś zbyt tradycyjnego i staroświeckiego, ale zanim zdążymy się obejrzeć, przepełni ona ubrania i torebki występujące we wszystkich modnych sieciowych sklepach. Niby staramy się kierować tą modą, ale w rzeczywistości same nie wiemy, za czym tak naprawdę podążamy. A to, czym powinnyśmy się zainteresować, to klasyka i elegancja. Podstawowe elementy garderoby, czyli np. czarne proste torebki venezia, zawsze będą na czasie, choćby nawet moda zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni. Kupując coś takiego, dajemy sobie szansę na wykreowaniu własnego indywidualnego stylu przy jednoczesnym trzymaniu się współczesnego stylu. Pieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. O to powinno w tym chodzić!

Trudno też nie zgodzić się z faktem, że markowe ubrania i torebki zazwyczaj służą nam znacznie dłużej od tańszych podróbek. Nie jest to wcale przesadne stwierdzenie. Oczywiście istnieją pewne wyjątki od tej reguły, ale jednak w większości przypadków, gdy zapłacimy za coś odrobinę więcej, później jesteśmy zachwycone jakością tej luksusowej rzeczy. Zadziwia nas to, jak wiele jest ona w stanie przetrwać. Przyzwyczajone do kiepskich gatunkowo torebek z sieciowych sklepów na pewno nie będziemy mogły uwierzyć w to, że jedna ekskluzywna torebka może przetrwać kilkuletnie intensywne użytkowanie i dalej wyglądać jak nowa! Nie bez powodu często mówimy o kupowaniu luksusowych rzeczy jak o inwestycji w przyszłość. Lokujemy w nich swoje pieniądze, które z czasem nieraz nabierają jeszcze większej wartości. Bo gdy torebki venezia przestają nam się podobać, zawsze możemy je sprzedać. Znajdziemy na nie na pewno wielu chętnych. Są to bowiem modele ponadczasowe, których upływ czasu kompletnie się nie tyczy.

Punkt drugi łączy się z tym ostatnim, który mówi o tym, że w biorąc te wszystkie zalety luksusowych torebek pod uwagę, w rzeczywistości płacimy za nie nawet mniej niż za te tańsze. Same możemy na spokojnie dojść do podobnych wniosków. Zastanówmy się przez dłuższą chwilę nad tym, ile torebek zakupiłyśmy w przeciągu ostatniego roku. O niektórych z nich możemy nawet nie pamiętać – zajrzyjmy więc do swojej szafy i odszukajmy te niemodne już worki i kopertówki, które kupowałyśmy ładnych parę miesięcy temu. Spróbujmy przypomnieć sobie, ile za wszystkie zapłaciłyśmy i podliczmy wyznaczone sumki, uzyskując ostateczną cenę wszystkich zakupów. Na pewno się zdziwimy, gdy okaże się, że spokojnie mogłyśmy sobie kupić w tej kwocie nawet dwie markowe torebki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here