Inwestycje w markowe torebki – dlaczego warto?

0
1115

Wszystkie wiemy, że gdy sięgamy po luksusowe wyroby, w większości przypadków tylko na nich przepłacamy. Z tego powodu nie dajemy się już nabrać na kolorowe reklamy publikowane w telewizji i gazetach. Nie chcemy poddać się modzie i dołączyć do grupy kobiet, które za nowe torebki puccini są w stanie oddać życie – a mówiąc dosłownie, są w stanie znaleźć dla siebie nawet sponsorów i stanąć w roli utrzymanek, byleby tylko dostosować się do kanonów wytwarzanych przez współczesne media. Dla nas dużo ważniejsze są inne wartości i to nimi kierujemy się w swoim życiu, ale nawet jeśli tak właśnie uważamy, w głębi duszy na pewno zależy nam na tym, by „jakoś” się prezentować. Nie potrzebujemy całej masy nowych dodatków, ubrań i butów, ale to nie oznacza, że są one dla nas totalnie zbędne. Musimy przecież codziennie coś na siebie zakładać. Musimy dbać o swoją prezencję, bo w przeciwnym wypadku będziemy źle postrzegane przez innych ludzi, a to może nam odebrać szansę na dostanie dobrej pracy, nawiązanie ciekawych znajomości czy ogólnie rzecz biorąc prowadzenie ciekawego życia. Czasem natomiast lepiej by było zapłacić trochę więcej za tą jedną luksusową torebkę, aniżeli kupować pięć kompletnie bezwartościowych worków, które prędzej czy później i tak trafią na dno szafy. Luksus kosztuje, ale z tego względu ma swoją wartość. Jeżeli tylko ją odkryjemy, tanie modele torebek już nigdy więcej nie pojawią się w naszych garderobach.

W większości przypadków te ekskluzywne torebki prezentują się po prostu lepiej i jest to pierwsza z ich zalet – niewątpliwy dowód ich wysokiej wartości. Jesteśmy kobietami i lubimy eksperymentować ze swoim wyglądem, dlatego światowi producenci odzieży starają się dostosowywać do naszych zmieniających się błyskawicznie gustów. Tak naprawdę same do końca nie wiemy już, co rzeczywiście nam się podoba. Przez kilka lat nosimy bez przerwy spodnie o kroju rurek, idealnie wyszczuplające i wydłużające nogi, ale skoro od zeszłej wiosny projektanci uznali za najbardziej stylowe te o rozszerzanych nogawkach, teraz to po nie sięgamy i rezygnujemy totalnie ze swoich ukochanych legginsów. Zastanówmy się jednak przez chwilę, do czego nas to wszystko prowadzi. Wypełniamy szafy toną niepotrzebnych ubrań, których i tak już nie nosimy, tracąc na nich pieniądze, a jednocześnie wpływając destrukcyjnie na otaczające nas środowisko. Każda nowa rzecz wiąże się bowiem ze zużyciem materiałów. Te wszystkie sieciowe torebki, które potrafimy kupować co sezon, szkodzą naszej naturze i szkodzą także naszym portfelom oraz poczuciu własnej wartości. Swoje prawdziwe piękno możemy natomiast odkryć wtedy, gdy przestaniemy się poddawać modzie i przestaniemy dostosowywać się do nowych trendów, a zamiast tego zaczniemy kreować swój własny styl. Markowe torebki puccini mogą nam w tym pomóc. Są one tak ponadczasowe, że jeśli tylko docenimy ich klasyczną stylistykę, na pewno szybko się nimi nie znudzimy

Inwestycje w droższe, wręcz luksusowe dodatki są też korzystne dla naszych portfeli. To twierdzenie na pewno wydaje nam się absurdalne, a wręcz śmieszne. No bo jak mamy niby zaoszczędzić na torebce, która kosztuje nas tysiąc złotych, a często nawet i więcej? Ano możemy, bo kupujemy ją raz, a potem posługujemy się nią tak długo, jak tylko chcemy. Światowej sławy marki nie mogą sobie pozwolić na żadne wpadki. Muszą w taki sposób projektować i produkować swoje wyroby, by za każdym razem miały one taką samą wysoką jakość – w przeciwnym wypadku szybko utracą swoje stałe klientki, a wraz za nimi podąży reszta normalnych kobiet. Przypomnij sobie teraz, jak często musisz wymieniać swoje torebki. Najprawdopodobniej niszczą się one tak szybko, że już nie nadążasz z ich kupowaniem – psują się ich zamki, materiał zaczyna pękać w szwach, a kolor już po jednym czyszczeniu całkowicie blednie i szarzeje. Luksusowe produkty najczęściej mają też dłuższe okresy gwarancji, wynoszące przynajmniej trzy lata. Jeśli więc cokolwiek się z nimi stanie, zawsze możesz je zupełnie za darmo naprawić bądź nawet wymienić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here