Najlepsza z możliwych torebek

0
1483

Torebki wykonane ze skóry naturalnej – pod warunkiem, iż będą odpowiednio zaimpregnowane i używane – to zazwyczaj inwestycja na całe życie. Są ponadczasowe, stylowe, trwałe, a ponadto pasują do każdej niemal stylizacji. Jedne panie są wierne torebkom Chanel, inne kochają torebki Creole. Marka nie ma tak naprawdę znaczenia. Podczas podejmowania decyzji główną rolę odgrywa bowiem przede wszystkim kolor i fason. To właśnie one wpływają na ostateczną decyzję i fakt, czy zdecydujemy się na dany egzemplarz, czy też udamy się do innego butiku, by kontynuować poszukiwania. Jak więc wybrać najlepszą torebkę, z której będziemy najbardziej zadowoleni? Na co zwrócić uwagę? Nad czym się zastanowić, by dokonać możliwie najlepszego wyboru?

1. Przeznaczenie torebki
Po pierwsze – należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, do czego służyć ma nam dana torebka. Czy będziemy jej używać podczas zakupów? Wtedy z całą pewnością przyda się nam model, który będzie się odznaczał dużym rozmiarem. Jeśli jednak planujemy używać jej tylko podczas weekendowych wyjść z przyjaciółmi i jedynym, co powinno się w niej zmieścić, jest telefon oraz szminka, śmiało możemy zdecydować się na malutką torebeczkę, której główną zaletą będzie elegancki wygląd.

2. Barwa
Jaką barwę najlepiej wybrać? Cóż, zasada jest prosta – najbezpieczniej jest się po prostu kierować swoim własnym gustem i być mu zawsze wiernym. Wtedy mamy bowiem pewność, iż kupimy torebkę, którą będziemy chcieli nosić. Najgorszym rozwiązaniem jest zakup torebki zgodnej z trendami, jednak sprzecznej z naszym gustem, przez co możemy być pewni, iż nie będziemy jej używać – będzie ona jedynie zalegać na dnie naszej szafy. Jeśli kompletnie nie mamy pomysłu na kolor torebki, warto zdecydować się na uniwersalne barwy, takie jak czerń, brąz, beż, pudrowy róż bądź różnego rodzaju odcienie szarości. Są to kolory, które niemal nigdy nie wychodzą z mody i pasują praktycznie do każdej stylizacji, zarówno sportowej, jak i bardzo eleganckiej.

3. Styl, który preferujemy na co dzień
Jeśli szukamy torebki, która ma nam służyć na co dzień, powinniśmy się przez moment zastanowić nad tym, jaki styl ubierania preferujemy na co dzień. Ważne są nasze ulubione kolory, desenie, po które sięgamy najchętniej, a także fasony. Jeśli bowiem na co dzień preferujemy eteryczny styl hippie, z całą pewnością nie powinniśmy decydować się na czarną, skórzaną torebkę nabijaną ćwiekami. Prawdopodobieństwo, iż nigdy jej nie założymy i będzie leżeć na dnie szafy jest z całą pewnością wyższe, niż 90 procent. Torebka powinna się harmonijnie komponować z resztą naszej szafy, by można było potem po nią sięgnąć w każdym momencie, mając na sobie którąkolwiek ze swoich kreacji.

4. Typ urody
Choć może się to wydawać niedorzeczne, bardzo istotny jest również typ urody osoby poszukującej nowej torebki. Zdarza się bowiem, iż część garderoby w danym kolorze na sklepowej półce prezentuje się naprawdę bezbłędnie, jednak po wyjściu ze sklepu i przymierzeniu jej na siebie w domu okazuje się, że efekt nie jest już tak zachwycający. Może się bowiem zdarzyć, iż pewne barwy w połączeniu z – przykładowo – mocnym kolorem włosów będą wyglądać po prostu tandetnie. Dlatego bardzo ważne jest dobranie torebki zarówno do swojego codziennego stylu, jak i do swojego typu urody.

5. Materiał
Ostatnim, jednak nie najmniej ważnym elementem jest materiał, z którego torebkę wykonano. Jeśli zależy nam na trwałości torebki i na tym, by służyła nam długie, długie lata, najlepiej jest prawdopodobnie wybrać torebkę wykonaną ze skóry naturalnej. Jest to zdecydowanie najtrwalszy materiał i jeśli odpowiednio go zaimpregnujemy, będzie w stanie znieść naprawdę wiele. Jeśli jednak ma być to torba bardziej użytkowa – na przykład duża torba na zakupy – można śmiało zdecydować się na bawełnianą torbę, która również będzie trwała, a ponadto o wiele wygodniejsza.

Reasumując, na decyzję dotyczącą zakupu torebki powinny mieć wpływ wszystkie powyższe elementy. Należy dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw oraz przeanalizować każdy z powyżej wymienionych punktów, a na pewno uda się nam wybrać najlepszy możliwy egzemplarz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here