Oryginalnie, na sportowo, elegancko

0
1641

Torebki damskie to element codziennego wyboru a kobiety często posiadają więcej niż jedną, dwie a nawet sporo, sporo więcej. Jest to uzasadnione faktem, że torebka może pasować do wszystkiego, czy to eleganckiego stroju wizytowego, sukni wieczorowej jak i codziennego stroju w którym idziemy chociażby na szybkie zakupy. Oczywiste jest więc, że projektanci torebek inspirują się najróżniejszymi trendami i sytuacjami, które spotykają nas każdego dnia.

Na wystawach sklepowych dostrzec można modele klasyczne, nowoczesne, wyposażone w różne akcesoria i takie, które sprawdzą się w nietypowych momentach. Dość nietypowym elementem torebek są na przykład elektroniczne dodatki takie jak powerbank, czy podświetlenie wnętrza. Ostatnimi czasy coraz częściej można spotkać również torebki wypuszczone spod skrzydeł firm, które kojarzone są ze sportową aktywnością. Torebka puma to aktualnie dość często spotykane hasło w internecie i nic dziwnego, skoro tak popularna marka może zdobić swoim logo tę damską część stroju. Jednak PUMA jak i NIKE są raczej kierowane do klientów sięgających po produkt ze średniej półki.

Największą medialną popularnością cieszą się jednak torebki firm ekskluzywnych, których ceny liczone są zazwyczaj w tysiącach a przynajmniej setkach złotych. Sławne aktorki, piosenkarki i inne gwiazdy są niewątpliwe największą naturalną kampanią marketingową. Jak bardzo kusi nas ubiór, który nosi idol, czy idolka? Na pewno o wiele bardziej niż taki, który reklamowany jest przez mało znaną osobę wykonującą jedynie role aktora w danej reklamie. Jednak z powodu dużej popularności i jednocześnie wygórowanej ceny, takie produkty są podrabiane na miliony sposobów i dostarczane na najzwyklejsze bazary, targi, czy nawet sklepy, gdzie mają sprawiać wrażenie oryginału. Warto jednak pamiętać, że towar podrobiony jest przeważnie o wiele bardziej słabszej jakości co w zasadzie nie przekłada się na żaden zysk. Przykładowo torebka oryginalna kupiona za 400 zł wytrzyma o wiele więcej czasu, niż pięć podrobionych, których łączna cena wyniesie przykładowo 1000 zł. Producenci większych marek często zastrzegają sobie prawo do obniżania ceny swoich produktów co jest istotne dla pozycji firmy. W końcu nikt nie chce by jego jakościowo świetny produkt był kojarzony z przecenionym, zniszczonym w transporcie przedmiotem. W sieci można znaleźć wiele memów o noszonych przez ludzi podróbkach, które w najzabawniejszych przypadkach potrafią wyglądać komicznie z powodu źle odwzorowanego logotypu. Czasem brakuje litery, czasem napis jest pozbawiony oryginalnej czcionki a czasami… Nazwa jest przekształcona w nic nieznaczący zbiór liter. To nadal ciekawostka jak wielu kupujących z premedytacją wybiera podrobione w taki sposób produkty, które już z daleka pokazują swe prawdziwe oblicze, które nie jest raczej powodem do dumnego noszenia produktu imitującego znany oryginał.

Ciekawym trendem jest także moda retro, nawiązująca przykładowo do lat osiemdziesiątych, gdzie właśnie marki takie jak PUMA były na prawdę wartościowym towarem. Kolorowe, wręcz bijące w oczy wzory powracają w odświeżonych formach. Osoby pamiętające owe czasy znają ten nietypowy wygląd, który królował na ulicach i w klubach. Odświeżone kreacje są często dość drogie, ale i wyjątkowe. Bluzy, buty, torebki. To wszystko miało swoje różne epizody, gdzie wygląd zmieniał się w dość konkretny sposób. Nostalgia i czysta ciekawość sprawiają, że retro jest zawsze na topie, niezależnie od aktualnych czasów. Spotkanie więc hasła Retro torebka puma nie jest czymś wyjątkowym, gdyż wiele producentów odzieży i akcesoriów podejmuje się zadania, aby wykonać swoją nową, wzorowaną starym kolekcje.

A więc można śmiało powiedzieć, że torebka z logo PUMA jest czymś więcej niż jedynie produktem kierowanym do osób sportowo nastawionych na aktualny dzień. Być może za jakiś czas, firmy produkujące sportową odzież i dodatki, będą królować na bankietach, czy na czerwonym dywanie. Moda jest zmienna i często dziwna, ale na pewno zawsze ciekawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here